Program Sorumlusundan

 

  

 

Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi; tüm endüstriyel üretim sistemlerinin amaçlandığı biçimde çalışmasını sağlayan, bilgi ve teknolojileri üreten ve uygulayan bir alandır. Yüksek performanslı cihazlar ve makineler Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi ile oluşturulduğu için, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi son yıllarda önem kazanarak popüler hale gelmiştir.

 

Bu programın temel amacı; kontrol ve otomasyon teknolojileri alanında ihtiyaç duyulan nitelikte teknik eleman ve yönetici adayları yetiştirmektir. İki yıllık eğitim süresinde öğrencilere elektrik, elektronik, mekanik alan konularındaki temel bilgiler öğretilmektedir. Öğrencilerimiz için hem zorunlu hem de kişisel ve kültürel gelişime katkısı olabilecek seçmeli dersler programımızda mevcuttur. Birinci yılın sonunda zorunlu 30 iş günü yapılan staj ile öğrenilen teorik bilgilerin uygulamaya dönüştürülmesi ve öğrencilerin daha mezun olmadan sektörle iletişim kurmaları sağlanmaktadır. Program mezunlarımız, çeşitli kamu ve özel işletmenlerin departmanlarında iş imkânı bulabilmektedir. Kontrol ve Otomasyon Programında, öğrenim göreceğiniz iki yıl süresince deneyimli öğretim elemanlarıyla günümüz şartlarına en uygun eğitim ve öğretimi almanız sağlanacaktır.

 

Her birinizin ülkesine, devletine, milletine bağlı, dinamik, cesur, çalışkan, görgülü, inanç ve milli duygularına duyarlı ve sahip çıkan bilinçli bireyler olacağınıza inanıyor ve Üniversitenize hoşgeldiniz diyoruz.

Öğr.Gör. Hüdaver ATASOY